четвер, 28 травня 2015 р.

Архітектура Волині

Монастир єзуїтів

У районі Старого міста збереглося багато стародавніх храмів, що входили до оборонної системи Окольного замку. Особливою парадною красою серед них вирізняється Петропавлівський костьол, який розташований поруч із замком Любарта й входить до комплексу монастиря єзуїтів.
Архітектура костьолу прекрасна, однак багатьох туристів монастир єзуїтів приваблює своїми таємничими підземеллями. Єзуїти зуміли побудувати під землею багатоповерховий комплекс із підземним костьолом, в'язницею, численними склепами й колодязем. Зараз підземелля частково відреставровані, у них проводять екскурсії. У середині XX століття в підземеллях були знайдені старовинні гробниці із червоної міді, однак влада не придумала нічого кращого, як пустити їх на металобрухт. 

Володимир-Волинський

Володимир - Волинський — старовинне місто. До складу Русі воно увійшло на початку X століття, за часів князя Володимира Хрестителя було назване Володимиром і стало столицею Волинського князівства. Від прадавніх часів зберігся Успенський собор, головний храм князівства. Успенський собор — триярусний, з периметром 34 на 21 метр і висотою 18,5 метра. Стіни завтовшки близько півтора метра викладені плінфою. 

Олика — маєток Радзівілів

Селище Олика розташоване за 40 кілометрів на схід від Луцька, за шість кілометрів на південь від траси Рівне — Луцьк. 

В Олиці збереглися родовий князівський палац і костьол.

Олицький замок, що існував з 1558 року, був докорінно перебудований Альбрехтом Станіславом  Радзівіл. Замок став регулярним: замкові корпуси палацового типу утворювали квадратний двір, а захищали замок кутові бастіони. В'їзд у двір увінчаний високою вежею в стилі бароко. Хоча замок і став схожий на пишний палац, його обороноздатність забезпечували 202 гармати й великий гарнізон. 1914 року, на замовлення Фердинанда Радзівіла, замок реконструювали під керівництвом Зиґмунда Горголевського, архітектора Львівського оперного театру. 

Луцький Будинок з химерами

У Луцьку можна побачити не тільки прекрасніпам'ятки минулого, а й архітектурні шедеври сучасності.
Луцький будинок із химерами — садиба скульптора Миколи Микитовича Голованя. Проект цього мініатюрного замку розробив архітектор Ростислав Метельницький, а вже прикрасити будинок господар узявся сам. Поступово будинок скульптора став головним шедевром його творчості. Уже понад 25 років триваэ робота над втіленням архітектурної фантазії майстра. Однак немає меж досконалості, і невгамовна муза нашіптує творцеві всі нові й нові ідеї.

Немає коментарів:

Дописати коментар